Ziema beidzot ir atnākusi?

2015. gads strauji tuvojas beigām un kā jau pēdējos gados ir visai pierasta lieta, ka ziema kā nenāk tā nenāk un visu laiku grādi ātrā ir ap nulli vai nedaudz virs, bet sniega sega tā arī nepaliek. Un tas nozīmē, ka mūsu klimats sāk lēnām līdzināties Anglijas vai Īrijas, un mums ir ļoti gari rudeņi, ļoti gari pavasari un īsa ziema un īsa vasara. Un tas savukārt parāda to, cik tomēr globālā sasilšana ir ietekmējusi mūsu planētas klimatu un, lai gan šīs izmaiņas nav nemaz tik lielas, tomēr tās ir pietiekoši manāmas, lai Latvijā sniega sega neparādītos līdz pat Ziemassvētkiem. Un arī šis gads neatšķiras no citiem, jo, lai gan ir naktis, kad grādi nokrītas zem nulles, un pat mazliet uzsnieg sniegs tad tomēr paiet pāris dienas un viss ir nokusis un atkal līst lietus. Un šādu laiku sola vismaz līdz pat jaunajam gadam un, lai gan, piemēram, šorīt bija visai bieza sniega sega līdz pat 10 centimetru biezumā un visiem automašīnu braucējiem bija jākasa savi spēkrati, tomēr pa dienu jau viss šis sniegs nokusa un tagad jau līst lietus, kas tad arī visu atlikušo sniegu nokausē. Un šādus laik-apstākļus tad arī sinoptiķi sola arī tuvāko dienu un nedēļu laikā un tas var nozīmēt tikai to, ka visticamāk pat Ziemassvētkos tā arī īsts sniegs nemaz neuzsnigs un atkal būs vieni no plikākajiem Ziemassvētkiem. Un ja tā turpināsies tad visticamāk, ka arī jaunais gads un tā sagaidīšana mums būs bez sniega!

Lai, kad varētu likties, ka tā taču ir bijis visu laiku, tomēr padomājiet kaut vai par to, kā jūs agrāk devāties meklēt Ziemassvētku eglītes, kad katru gadu bija jābrien caur pus metru biezām kupenām lai tikai varētu atrast eglīti, ko nocirst un aizvest mājās. Bet ar katru gadu šī sniega sega paliek aizvien mazāka un mazāka un, piemēram, pagājušo gad bija jāiet pa mežu pa dubļiem un zāli un izskatās, ka arī šogad būs tieši tāda pati situācija. Šīs klimata pārmaiņas nebūt nav labas, un tā, kā mēs dzīvojam mērenajā klimata joslā, tad man visai labi patika sniegs un bez šīs baltās segas, kas visu apskauj ikdiena liekas drūma un vienmuļa un it sevišķi tāpēc, ka tagad tuvojas gada īsākā diena un garākā nakts, kas tikai liecina par to, ka dienas gaisma mums jau tā ir maz. Bet vismaz kad ir sniegs, tad tas atstaro vismaz nedaudz gaismas ko atspīd mēness un no ielu lampām un tāpēc pilsēta vai lauki liekas daudz gaišāki. Bet tā, kā tagad sniega nav tad tā arī ir pilnīga tumsa, kas nebūt nav patīkama.

Šeit Talsos mēs katru gadu dodamies uz kalniem un ezera slidot, bet ar katru gadu šie prieki paliek aizvien mazāk un mazāk tāpēc ir jāsamierinās ar to, kas ir un jāmēģina priecāties par dzīvi citos veidos.