Tūrisma objekti valdemārpilī

Valdemārpils

Valdemārpils jeb bijusī Sasmaka ir pilsēta, kas atrodas Kurzemes ziemeļos, Talsu novada Sasmakas ezera krastā.

Valdemārpils evanģēliski luteriskā baznīca

Valdemārpils jeb Sasmakas baznīca celta 1646. gadā, bet vairākkārt ir pārbūvēta uz remontēta, tostarp 1999. gadā un 2004. gadā. 17./18. gadsimta baznīcas iekārta veidota no vietējo meistaru – kokgriezēju – darbiem un ir uzskatāma par lielu māksliniecisko vērtību.

Krišjāņa Valdemāra stādītās liepas

Šo īpašo liepu audzes ir apskatāmas Krišjāņa Valdemāra ielā 16, Valdemārpilī.

Sasmakas muiža

Sasmakas muižas kompleksu veido kungu dzīvojamā māja, vagara māja, kā arī saimniecības ēkas.

Krišjāņa Valdemāra piemineklis

Latvijas jūrniecības pamatlicēja, Sasmakas miesta skolotāja – Krišjāņa Valdemāra – piemineklis ir atklāts 1993. gada 18. novembrī.

Dupurkalns

Dupurkalns, kas ir Valdemārpils pilskalns, atrodas pilsētas ziemeļaustrumu daļā, 250 metru attālumā no Sasmakas ezera. Dupurkalna aptuvenais augstums ir vien 8 līdz 10 metri. Ņemot vērā, ka tā nosaukums, iespējams, cēlies no vārds “Upurkalns”, tas drīzāk būtu uzskatāms par senu patvēruma vai kulta vietu. Dupurkalnu apvij vairākas teikas, kas saistītas ar pils nogrimšanu šajā vietā.

24 zālītes – zāļu vākšana un pirtsslotu siešana

Šajā vietā tiek audzētas un ievāktas, veselīgas, garšīgas un skaistas zālītes, sietas koku, krūmu un puķu pirtsslotas, gatavots augu sīrups, ķermeņa skrubji, kā arī tinktūras un ziedes. Šeit iespējams iegādāties zāļu tējas, augu pulverus, ārstniecības augu stādus, pirtsslotas, pirtslietas, kā arī oriģinālas dāvanas. Apmeklētājiem ir iespēja piedalīties zāļu tēju degustācijās, ārstniecības augu izstādē, kā arī lekcijās par pirti un ārstniecības augiem.

Valdemārpils Meža muzejs

Šis ir Metuzāļu ģimenes veidots muzejs, kurā iespējams iepazīties ar Latvijas mežsaimniecības vēsturi, meža zvēru ragu kolekciju, kā arī uzzināt daudz ko interesantu par mežu un dabu. Muzeja ēkas sākotnēji celtas kā slimnīcas ēkas, tomēr laika gaitā ap to tika izveidots parks ar vairāk nekā 300 dažādu koku un krūmu sugām.

Valdemārpils sinagoga

Sinagoga būvēta ap 1830. gadu, tomēr tās komplekss kā kulta objekts darbojās tikai līdz 1941. gada jūlijam. Ēka bijusi gan nogalināto cilvēku mantu noliktava, gan otrreizējo izejvielu savāktuve, gan augļu un ogu iepirkšanas punkts, bet tagad tā ir privātīpašums.

Valdemārpils elku liepa

Šī liepa ir uzskatāma par kulta vietu un atrodas Valdemārpils ziemeļu daļā, 20 metru attālumā no Sasmakas muižas ēkas. Liepas aptuvenais vecums ir 350 – 400 gadi, tās apkārtmērs ir 8,8 metri, bet tās vainaga platums ir 19,26 metri. Tā ir uzskatāma par resnāko Baltijas valstu liepu.

Amatnieku sēta “Kauliņi”

Igurda Baņķa amatnieku sēta “Kauliņi” ir lauku sēta Kurzemē, kurā ir apskatāmi koktēlnieka meistara darbi, daudzveidīgas puķu dobes, kā arī vējdzirnavas. Šajā sētā ir iespējams arī doties nelielā izbraukumā ar koka automobili “Sirmais Žiperis” un Ārlavas bānīti, svinēt dažādus, lielākus un mazākus svētkus, kā arī vienkārši atpūsties.