Tūrisma objekti Talsos

Sauleskalns

Mūsdienās Sauleskalns ir saules apmirdzēta vieta, kurā atklājas mūzikas skaņas, dziesmas un dejas ritmi, jo tieši šeit ir ierīkota Talsu brīvdabas estrāde, kas vasaras sezonā ir iemīļota atpūtas un kultūras pasākumu vieta kā Talsu pilsētas un novada iedzīvotājiem, tā arī pārējiem Latvijas iedzīvotājiem un visiem. Estrādes izbūves darbi sākās jau 1960. gadā, kad tika aizbērts blakus esošais dīķis, ievērojot amfiteātra principus, uzbūvēta skatuve un dekoratīvā plienakmens siena estrādes fonā, kā arī vieta soliem un kāpnēm. Jau 80. gados notika estrādes rekonstrukcijas un labiekārtošanas darbi, bet 2013. gadā notika kārtējā estrādes rekonstrukcija, pēc kuras tā ieguva pavisam jaunu elpu.

Tiguļu kalns

Tiguļu kalns ir augstākais kalns Talsu apkārtnē. 19. gadsimta beigās kalna skaisto apkārtni iekāroja un iekārtoja Oktes barons Georgs fon Firks, kas šeit uzcēla savu pilsētas māju “Villa Kochheim”. Vēlāk šo ēku izmantoja Talsu Valsts vidusskolas un Talsu 2. septiņgadīgās skolas vajadzībām, bet tagad tā ir Talsu novada muzeja mītne. Kalna apkārtne izceļas ar unikālu skaistumu, ko rada kā vēsturiskā ēka, baznīca, kapela un tornis, tā arī dendroloģiskais parks, paugurainais reljefs un dīķis. Arī šodien 5,8 hektāru platībā ir apskatāmas vairāk kā 270 koku sugas, kuru ainavu ir papildinājis krūmu un ziedu stādījums “Talsu saulīte”. Pašu kalna virsotni rotā no ozoliem stādīts dubultaplis.

Jaunā Talsu pilsētas promenāde

Jaunā promenāde ir labiekārtota pastaigu un atpūtas vieta senās pilsētas daļā. Promenādi veido koka laipa, kas ved apkārt Talsu ezeram, kā arī gleznaina strūklaka, kas rotājas ezerā. No promenādes paveras skats uz Talsu vecpilsētu, pilskalnu, Ķēniņkalnu, kā arī Baznīckalnu.

Talsu tautas nama radošā sēta

Talsu tautas nama, kas atrodas Ķēniņkalna pakājē, iekšpagalmā kopš 2013. gada ir iekārtota mūsdienīga Radošā sēta, kuru apdzīvo tādas radošās personības kā, mūziķi, mākslinieki, fotogrāfi un amatnieki.

Vilkmuižas ezers

Vilkmuižas ezers, kas ir arī senkapi, ir viens no interesantākajiem kuršu arheoloģiskajiem pieminekļiem, kas ir arī Talsu pilskalna apbedījumu vieta. Saskaņā ar seno kuršu tradīcijām, ugunskapu atliekas tika nogremdētas ezerā, proti, šajā gadījumā – Vilkmuižas ezerā.

Dzirnavkalns

Dzirnavkalns, kas agrāk tika saukts par Sudmalkalnu, atrodas Vilkmuižas ezera dienvidu pusē. Dzirnavkalns ir seno kuršu kulta vieta, kurā 15. gadsimta sākumā Livonijas ordenis uzcēla mūra pili.

Dzīvības aplis, nāves ēna

Šī ir vieta, kas veltīta Talsu traģēdijas upuru piemiņai, kas gāja bojā 1997. gada 28. jūnijā. Šīs piemiņas vietas tēlnieks ir Ojārs Feldbergs, arhitekts ir Jānis Lejnieks, bet dendrologs ir Andris Zvirgzds.