Tūrisma objekti Sabilē

Sabile ir pilsēta, kas atrodas Kurzemē, Talsu novadā, kā arī bijušajā Talsu rajonā. Sabile atrodas 25 kilometru attālumā no Talsiem, kas ir Talsu novada centrālā pilsēta. Sabile atrodas gleznainajā Abavas ielejā, kas tiek saukta arī par Kurzemes Šveici, līdz ar to ir arī Abavas pagasta robežpilsēta. Laikā no 2000. gada līdz 2009. gadam Sabiles pilsēta un Abavas pagasts bija apvienoti, veidojot Sabiles novadu.

Harija Jaunzema rotkaļa darbnīca

Seno rotu un zīmju radītājs ir rotkaļa amata meistars Harijs Jaunzems, kurš ieguvis diplomu Latvijas Amatniecības Kamerā. Harijs Jaunzems šo amatu piekopj jau vairākus gadus – pētot arheoloģisko atradumu materiālus un publikācijas par vēsturi un kultūru, atdarina senās rotas un senlatviešu zīmes, atlejot un kaļot tās dažādos metālos. Sabiles rotkaļa darbi ir zināmi ne vien visā Latvijā, bet arī Eiropā, Krievijā, Amerikā un Japānā, kur tie aizceļojuši.

Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejs

Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejs ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, kas ietilpst arī īpaši aizsargājamajā kultūrvēsturiskajā teritorijā “Abavas ieleja”. Land art parku 1992. gadā sāka veidot latviešu tēlnieks Ojārs Arvīds Feldbergs, realizējot brīvdabas mākslas muzeja ideju Abavas upes senlejas 150 hektāru lielajā teritorijā. Šajā teritorijā katru vasaru tiek organizēti mākslas plenēri, simpoziji, radošās darbnīcas, izstādes, izrādes, koncerti, kā arī citi mākslas pasākumi, pulcējot radušus cilvēkus kā no Latvijas, tā arī no ārzemēm. Jāpiemin, ka Brīvdabas mākslas muzejs ietver arī Pedvāles muižu kompleksu.

Sabiles Amatnieku centrs

Šajā centrā atrodas izstāžu zāle, kurā izvietoti novada amatnieku darbi, kas izstrādāti dažādās tehnikās. Tāpat šajā centrā iespējams saņemt amatniecības konsultācijas, kā arī apgūt individuālus amatniecības kursus.

Sabiles Vīna kalns

Sabiles Vīna kalns ir uzskatāms par Sabiles simbolu, jo arī pilsētas ģerbonī ir attēlots vīnogu ķekars. Šis kalns ir ierakstīts arī Pasaules Ginesa Rekordu grāmatā, jo ir brīvdabas vīna dārzs, kas atrodas vistālāk uz Ziemeļiem. Vīnogulāju dārza kopējā platība ir apmēram 1,5 hektāri, šeit atrodami aptuveni 15 dažādu šķirņu vīnogulāji, kas veido 650 stādus, tomēr to skaits regulāri tiek papildināts un dažādots. Nevar nepieminēt, ka Vīna kalnā aug arī aprikozes, persiki, kā arī valrieksti. Godinot Vīna kalnu, ik vasaru tiek rīkoti Sabiles pilsētas svētki, kas tiek saukti par Sabiles Vīna svētkiem.

Sabiles sidra darītava

Sabiles sidrs ir darināts no Latvijā audzētiem āboliem, balstoties uz klasiskām receptēm. Neskatoties uz to, ka tas ir dzirkstošs un viegls, tas lieliski sader kopā ar latviešu tradicionālās virtuves ēdieniem. Darītavā iespējama dažādu sidra šķirņu nogaršošana.

Sabiles Leļļu dārzs

Sabiles Vīna kalna pakājē, nelielā Rīgas ielas laukumiņā ir aplūkojamas salmu lelles. Pašlaik Leļļu dārzā apskatāmas apmēram 200 dažādas lelles, tomēr to skaits regulāri tiek papildināts. Tā kā lelles izvietotas privātīpašuma teritorijā, tad tās iespējams aplūkot katru dienu, maksājot ziedojumus.

Mūsdienu mākslas un kultūras mantojuma centrs “Sinagoga”

Šī ebreju sinagoga ir celta 1890. gadā Sabiles ebreju tautas kopienas vajadzībām. Sākotnējam mērķim tā tikusi izmantota līdz 2. Pasaules karam, kas sākās fašistiskais holokausts. Padomju varas laikā šeit bijusi arī sporta zāle, bet vēlāk tā ilgstoši stāvējusi tukša. 90. gadu sākumā ēka tika restaurēta un apsaimniekota, ierīkojot tajā Mūsdienu mākslas un kultūras mantojuma centru, kurā iespējams rīkot dažādus kultūras pasākumus. Pie Sinagogas atrodas skvērs un uz skvēra ir uzstādīts akmens par godu Latvijas Republikas 80. dzimšanas dienai, kā arī ir iemūrēta kapsula ar vēstījumu nākotnes paaudzei.

Abavas senleja

Šī senleja ir izveidojusies ledus laikmeta ledus kušanas rezultātā, veidojot izteiksmīgu un unikālu reljefu. Abavas upe ir viena no vecākajām Latvijas upēm. Abavas upes senleja ir apmēram 2 kilometrus plata un aptuveni 30 metrus dziļa. Pati Abava ir 124 kilometrus gara un ir iekļauta 100 pasaules apdraudētāko kultūrvēsturisko vietu sarakstā. Abava veido arī Abavas rumbu, kas ir Abavas upes ūdenskritums, kas uzskatāms par unikālu Latvijas dabas objektu, tāpēc cauru gadu ir arī iecienīts tūrisma objekts. Ūdenskrituma platums ir apmēram 35 metri, bet tā augstums ir apmēram 2 metri.